Počet partnerských škol našeho projektu se rozšířil o Kroměříž / 11. 8. 2023

V novém školním roce 2023/2024 nabídneme zájemcům o studium oborů se zaměřením na servis domácích spotřebičů novou partnerskou školu v Kroměříži. Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Kroměříž nabídne jeden učební a jeden studijní obor.


Studenti se utkali o nejlepšího servisního technika roku 2023. Vyhrál tým pražské školy / 18. 4. 2023

Střední odborné učiliště elektrotechnické v Plzni hostilo první ročník soutěže o nejlepšího servisního technika. Ve dvoudenním klání se utkaly dvoučlenné týmy ze všech šesti partnerských škol našeho projektu. První den studenti prověřili své teoretické znalosti v písemném testu, druhý den museli prokázat praktické dovednosti při opravě pračky a kávovaru. Na prvním místě se umístili studenti z Prahy, druhé místo získala Ostrava a třetí Hluboká nad Vltavou. Všem týmům se podařilo závady na opravovaných přístrojích diagnostikovat, najít a opravit v časovém limitu, čímž udělali radost nejen svým vyučujícím.


Výchova nové generace opravářů spotřebičů v Zajímavosti z regionů na ČT / 19. 2. 2023

Podívejte se na reportáž (od 18:00 min.) České televize v pořadu Zajímavosti z regionů. Štáb ČT navštívil naši partnerskou školu v Hluboké nad Vltavou a podíval se i na praktickou výuku, kde se žáci učňovských oborů Elektrikář, Elektrikář - silnoproud a Elektromechanik učí sborku a rozborku domácích spotřebičů.  


Brzy budeme mít naše první servisní techniky / 19. 5. 2022

Projekt na podporu vzdělávání v oboru "servisní technik" pod záštitou APPLiA CZ běží už dva roky. Byť covidová opatření, přijatá během pandemie, zásadně ovlivnila školní docházku a takřka zastavila praktickou výuku, máme letos první učně třetích ročníků z těchto oborů umístěné v rámci praxe do firem a na servisní pracoviště, kde získávají své první zkušenosti. Po úspěšném složení zkoušek, které budou zanedlouho, budou moci začít vykovávat povolání servisního technika pro domácí spotřebiče.